министер

Пронајдени се 30 резултати на тема „министер“
Вести

И по Заев, Заев: Лапсус на Ковачевски – Никола Салаковиќ министер за надворешни работи на Република Српска! (ВИДЕО)

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски за време на своето обраќање по повод српскиот празник Свети Сава направи вистински...