минимална плата

Пронајдени се 62 резултати на тема „минимална плата“
Вести

Мизрахи: Штрајкот на СОНК е логична реакција, постои Колективен договор кој треба да се почитува, власта требаше да увиди какви поместувања ќе донесе минималната плата

Имаме потреба од зголемување на платите, зголемена е цената на потрошувачката кошничка, граѓаните не завршуваат месец од први до први...
Вести

КСС УТРЕ ИЗЛЕГУВА НА ПРОТЕСТ! Се бара усогласување на платите, поддршка добија од сите синдикати – Битиќи им се закани: „Ако излезете на штрајк ќе добиете замена на вашите работни места“

Синдикатот на полицијата утре излегува излегува на протест. Оттаму ги повикуваат нивните членови и вработени во Министерството за...
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе амандман на законот за минимална плата каде што ќе се овозможи зголемување на платите во јавниот сектор

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски на денешната прес конференција вели дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ...