минибус

Пронајдени се 4 резултати на тема „минибус“
Вести

Трагедија во Индија: Преполн училишен минибус падна од карпа – најмалку 11 луѓе загинаа, сите останати се во критична состојба (ФОТО)

Единаесет лица загинаа, а 29 се повредени, откако преполн училишен минибус падна од карпа во северниот дел на Индија. За време на несреќата...