Мини Шенген

Пронајдени се 6 резултати на тема „Мини Шенген“
Вести

Заев лажно ветуваше европска, а сега нуди „мини-шенген“ Македонија која не смее да биде алтернатива на членство во ЕУ – велат од ВМРО-ДПМНЕ

Мини Шенген не смее да биде алтернатива на членство во ЕУ и вклучување на Македонија во широкото семејство европски држави. Регионалните...