милошоски

Пронајдени се 32 резултати на тема „милошоски“
Вести

Милошоски: Двајца министри од владата на Заев не добиле НАТО сертификати, власта нека не го релативизира овој скандал

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, при денешната негова посета во општина Велес зборуваше за министрите Спасовски и Маричиќ...
Вести

Милошоски: Провизиите и се побитни на власта отколку здравјето на граѓаните, но ние имаме неспособна влада која моли за 4.600 вакцининеспособна

Денес Антонијо Милошоски по посетата на фабрика „Joopone“ во индустриска зона Каласлари во врска со вакцините одговори на медиумите дека...
Вести

Милошоски на средба со стопанствениците од Струга, се разгледуваат можностите на кој начин преку Собранието да им се помогне на истите

Денес во Струга ќе разговараме со стопанствениците од градот. Главната тема ќе биде лошата економска состојба, она што не загрижува...
Вести

Милошоски: Зоран Заев е монструм, свесно ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско

Свесно го злоупотребил “МОНСТРУМ”, ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско, намерно ја манипулирал...
Вести

Милошоски: Законот за семејство е јасен и не треба да се менува ништо за да не се остави простор за сомнеж при спроведување на пописот

На денешната расправа на Комисијата за европски прашања за законот за попис се обрати пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој рече дека нема потреба...
Вести

Милошоски: Парите за изборите најдобро ќе беше да се пренаменат за потребите на болницата и пациентите во Штип

Средствата за изборите најдобро ќе беше да се пренаменат за потребите на болницата и пациентите во Штип, бидејќи Штип е град со највисока...
Вести

Милошоски: Осуда на бугарскиот меморандум и апел до земјите членки на ЕУ, ЕК и ЕП за безусловна одлука за почеток на преговорите

Осуда на бугарскиот меморандум и апел до земјите членки на ЕУ, ЕК и ЕП за безусловна одлука за почеток на преговорите со Европската...
Вести

Милошоски закажа нова собраниска седница на Комисијата за надворешна политика, а во врска со македонско-бугарските односи

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски закажа нова седница на Комисијата за надворешна политика, а во врска со македонско-бугарските...
Вести

„Она што денес го збори Захариева Заев го има ветено, Милошоски ќе ја свика собраниската комисија за надворешни работи“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешната комуникација со граѓаните во живо на Фејсбук, на прашање зошто владата...