мило ѓукановиќ

Пронајдени се 24 резултати на тема „мило ѓукановиќ“
Вести

Ѓукановиќ: Референдумот во Македонија, кој беше одбележан со масовен бојкот, ЕУ треба да го сфати како „сигнал за тревога“!

Резултатот од референдумот во Македонија, кој беше одбележан со масовен бојкот, ЕУ треба да го сфати како „сигнал за тревога“ за заканата...
Познати

Во брак се 30 години: Ова е преубавата сопруга на Мило Ѓуќановиќ, ужива во модата и другарка е со познатата српска пејачка (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Мило Ѓукановиќ неодамна повторно стана претседател на Црна Гора, а неговата сопруга Лидија Куч прва дама. За првата дама на Црна Гора...