милионер

Пронајдени се 26 резултати на тема „милионер“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски е единствениот триесет годишник кој на сметка има 4 милиони денари, а не е иноватор или ИТ инжинер, од каде му се парите? (ФОТО)

Дарко Каевски е единствениот триесетгодишник во Македонија, кој не е иноватор или ИТ инжинер, а што има 4.070.000 денари депозит во банка,...
Занимливости

ГЛЕДАЧИТЕ БЕСНИ: Ова е најтешкото и најглупавото прашање во „Милионер“! Тој одговори точно, дали ќе можете и вие ?

Гледачите на британската верзија на квизот „Сакаш ли да станеш милионер“ се пожалија дека натпреварувачот кој настапи оваа недела...
Занимливости

Најлошиот играч досега: Гледачите беа шокирани од човекот кој потроши три “џокери“ на прашањето за популарната серија! (ВИДЕО)

Корисниците на социјалните мрежи не можат да се изначудат на Британецот кој ги потроши сите три “џокери“ на прашањето за Тајгер Кинг...
Занимливости

ИСТОРИСКО ПРАШАЊЕ ВРЕДНО МИЛИОН ДОЛАРИ: Натпреварувачот одговори точно, но дали вие го знаете одговорот? (ВИДЕО)

Ова беше трет пат во минатата година натпреварувач во „Милионер“ да одговори на последното, најтешко прашање и со тоа да стане милионер....
Занимливости

Започнала да го прогонува милионерот: Му пратила 100.000 пораки, му провалила дома и легнала гола во када, а потоа следувало шок (ФОТО)

33-годишната Жаклина Адес од Аризона била уапсена откако го прогонувала богатиот бизнисмен со кој излегла на еден состанок. Иако милионерот...
Занимливости

Oвој човек е голем среќник: Два пати во рок од пет месеци му се случило нешто кое другите го чекаат цел живот

Млад Африканец кој пред две години се доселил во Канада, неодамна станал милионер откако двапати во рок од пет месеци на лотариски игри...