милијардери

Пронајдени се 17 резултати на тема „милијардери“
Вести

Коронавирусот не им може ништо: Овие двајца милијардери за време на пандемијата своето богатство го зголемиле за околу 10 проценти

Вкупното богатство на американските милијардери, меѓу кои и на основачот на Амазон (Amazon) Џеф Безос и на Тесла (Tesla) Илон Маск, се зголемило...
Занимливости

Тие знаат да живеат и трошат: Од богатството на најмладите милијардери ќе ви се заврти во глава, а се уште немаат ниту 30 години

Од  2.208 милијардери кои се наоѓаат на познатата листа на богаташи на Форбс, има и 8 луѓе кои се помлади од 30 години, а еве како стигнале...