милијардер

Пронајдени се 13 резултати на тема „милијардер“
Познати

Никој не верува дека се пар: Зетот на Жељко Митровиќ го покажа часовникот од чија цена ќе ви се заврти во умот, „Ниту еден богаташ не е грд“

Ќерката на Жељко Митровиќ, Кристина Митровиќ и нејзиниот свршеник последните неколку денови се во Казахстан, а фотографиите кои ги...
Познати

Светски познатата тенисерка му кажа „ДА“ на македонскиот милијардер кој е 13 години постар од 29 годишната убавица (ФОТО)

Симона Халеп, една од најдобрите светски тенисерки, реши да скокне во тавче и кажа „ДА“ на македонскиот милијардер, со кого повеќе од...
Познати

Пејачката падна на приватниот хеликоптер и огромното богатство: Новото момче на Емина Јаховиќ веќе бил женет два пати (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ го прекина бракот со Мустафа Сандал, но многу брзо утеха најде во милијардерот Садетин Саран. Два брака, врски...
Вести

Руски милијардер почина кога ги слушна тажните вести: После неколку дена, приказната добила уште потрагичен пресврт (ВИДЕО)

Рускиот милијардер 71 годишниот Игор Некљудов почина после веста дека детето кое го удрил, починало во болница. Иако медиумите пренесоа...