Миле Јовановски

Пронајдени се 18 резултати на тема „Миле Јовановски“
Вести

Фросина Ременски ослободена од обвинение за „Меѓународен сојуз“: Јасна Мандиќ доби 4 години затвор, таткото на Боки 13 осуден на условна казна

Кривичниот суд – Скопје денеска ја објави пресудата за предметот „Меѓународен сојуз”, каде првообвинет се Бојан Јовановски – Боки...
Вести

Завршни зборови на суд: Боки 13 не можел да измами бизнисмен, а татко му заработувал од продажба на јаболки – тврди адвокатот

На денешните завршни зборови во кривичниот предмет „Меѓународен сојуз“ во Основниот Кривичен суд Скопје, адвокатот Сашо Дуковски...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозни тврдења дека Заев е главата на рекетот кој влијаел на правосудни органи, обвинителството уште молчи

Уште едно сведоштво дека Зоран Заев е капо ди тути капи на рекетот во Македонија, а обвинителството не мрда ни со мал прст. Миле Јовановски...
Вести

„По сведоштвата на Миле Јовановски во Рекет, зошто обвинителството не ги повика Русковска и Зоран Заев на распит?“

По сведоштвата на Миле Јовановски во Рекет, зошто обвинителството не ги повика Русковска и Зоран Заев на распит?, прашуваат преку соопштение...
Вести

3aeв бил шеф на peкетapcката групација, тој одлучувал кој ќе оди во затвop, а кој нe- таткото на Боки 13 открива бомбacтични дeтaли

Премиерот Зоран Заев бил на чело на рекетарската шема во Македонија, тврди таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски во своето гостување...