милчо манчевски

Пронајдени се 10 резултати на тема „милчо манчевски“
Вести

Милчо Манчевски: Градоначалникот гради автопат низ центарот на Скопје, плус тунел и вијадукт- сето тоа според начинот нарачка на проектот не е демократски

Филмскиот режисер и сценарист Милчо Манчевски на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека градоначалникот на Скопје...