мила царовска

Пронајдени се 313 резултати на тема „мила царовска“
Вести

Кога СДСМ е во опозиција правото на штрајк е уставно загарантирано право, а наставниците имаат право на незадоволство

Во јануари 2015 година, Мила Царовска, тогаш истакнат член на СДСМ, а подоцна и министерка за образование, го изнесе ставот на нејзината,...
Вести

Димитров, Царовска и Шеќеринска бараат апанажа, за да земаат министерска плата во траење од 3 до 12 месеци иако повеќе не се на функцијата

Поранешните министри Никола Димитров, Мила Царовска и Радмила Шеќеринска-Јанковска побарале апанажа. Тоа подразбира дека, доколку...
Вести

Царовска: Покажавме дека промени се возможни, продолжувам силно да се борам за еднаквоста, правата и интересите на децата, младите и жените

И по заминувањето од функциите продолжувам да сум на страната на граѓаните, бидејќи верувам дека тие се единствените кои имаат моќ да...
Вести

Димитриевски: Луѓето како Филипче, Царовска немаат ништо врска со СДСМ тие треба да се минато, поради нив партијата побегна од идеологијата

Мојата партија избега во една друга насока, побегна од идеологијата. СДСМ од секогаш била државотворна партија која што ги носела клучните...
Вести

КУРИР истражува: Додека Царовска насилно ги отфрла учебниците, светските истражувања ја демантираат – ова се негативните влијанија на дигитализацијата

Македонската јавност беше згрозена кога само пред неколку дена, министерката за образование Мила Царовска во скандалозна изјава за...
Општини

Мицкоски: Секаде во светот книгите се купуваат бидејќи се вредност, само кај нас Заев и Царовска ги палат – Знаењето кај нас со Заев завршува на депонија

И морам да ги прокоментирам вчерашните снимки на кои се гледа како со тракторска приколка се носат книги во депонија за палење. Секаде...
Скопје

Митески: Царовска да дојде во Населба Лисиче и да им објасни на родителите зошто од 2016 година досега не е изградено училиштето “Димитар Македонски”

Царовска да дојде во Населба Лисиче и да им објасни на родителите зошто од 2016 година досега не е изградено училиштето “Димитар Македонски”,...
Вести

„Безобразие- Заев се шета во Кочани со Царовска која има хациенда вредна милиони на Пониква, додека оризарите немаат за леб“

Безобразие е Заев да се шета во Кочани со Царовска која има хациенда вредна милиони на Пониква, додека оризарите немаат за леб. Хациендата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За еден мандат со нови куќи се стекнаа Шилегов, Филипче, Царовска и Шекеринска и ниту една не е со ПУР пена

За еден мандат со нови куќи се стекнаа Шилегов, Филипче, Царовска и Шекеринска и ниту една не е со ПУР пена. Петре Шилегов за еден мандат...
Вести

БРОЈКАТА ВРТОГЛАВО РАСТЕ: Вчера нови 50 ученици позитивни на Ковид-19, Царовска вели дека се уште нема потреба од вклучување на алармот

Од вкупно 240 илјади ученици кои се со физичко присуство во моментов во државата, активни случаи на ковид од почетокот на учебната година...