Миконос

Пронајдени се 20 резултати на тема „Миконос“
Вести

МНР: Нашата Амбасада во Атина е во контакт со грчките власти во врска со тројцата македонски државјани осомничени за шверц на дрога

Амбасадата на Република Северна Македонија во Атина оствари комуникација со официјални претставници на надлежните институции на грчкиот...
Регион

КОРОНАВИРУСОТ ДИВЕЕ ПО ГРЧКИТЕ ОДМАРАЛИШТА: На Санторини и Миконос над пет од десет тестирани се позитивни на КОВИД-19

На грчките острови Санторини, Миконос и Милос речиси пет од десет тестирани за Ковид-19 се позитивни, согласно официјалните податоци...
Познати

Славната пејачка позираше во танга на Миконос: Светот не може да се изнагледа во нејзиниот џиновски задник кој секој би го посакал (ФОТО)

Популарната пејачка Никол Шерцингер и нејзиното момче Том Еванс роденденското патување го завршија во Грција, но како и секогаш со...
Занимливости

СУМА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА: Халанд на Миконос за 6 часа потрошил 500 илјади евра и оставил бакшиш од 30 илјади евра (ВИДЕО)

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд моментално се одмара на фамозниот грчки остров Миконос, заедно со фудбалерот на Манчестер...
Познати

Ќерката на Цеца ги излуди мажите на Миконос- сподели фотографија во танга, а по совршено обликуваниот задник ќе ви испаднат очите (ФОТО)

Популарната млада пејачка Анастасија Ражнатовиќ овие денови е на одмор на Миконос од каде ги почести фановите со провокативна фотографија. Имено...
Познати

Елена Ристеска го запали Миконос- очите ќе ви отпаднат кога ќе ја видите пејачката во секси црвено бикини (ФОТО)

Една од најзгодните македонски пејачки Елена Ристеска овие денови е на летен одмор во нашето соседство. Речиси дојде ред и за пејачката...