михајло маневски

Пронајдени се 18 резултати на тема „михајло маневски“
Вести

Маневски: Три лица го напаѓаат Никола Саздовски и го лишуваат од живот- ова е свирепо убиство, а не „насилство“

Младото момче Никола Саздовски е жртва на свирепо убиство, а не на некакво обично загрозување со насилство. Бог да му душа прости и сочувство...
Вести

Маневски: По наредба на Заев и Шилегов именувани 138 членови на одбори – „шарени“ активисти и членови на СДСМ добија месечни паушали за четири години

Советникот во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Михајло Маневски на денешната прес-конференција истакна дека во текот на вчерашниот ден во...