михаил шумахер

Пронајдени се 10 резултати на тема „михаил шумахер“
Останати спортови

Тоа што се крие зад 47-та ќе ги остави фановиве на Шумахер во солзи- синот на легендата во Формула 1 откри што симболизира бројката

Во својата дебитантска сезона во Формула 1, Мик Шумахер, ќе се натпреварува под бројот „47“ во тимот на Хас. Шумахер јуниор беше исклучително...
Останати спортови

Синот на Михаел Шумахер по стапките на татка си, победи на истата трка каде шампионот трумфирал за прв пат

Синот на седумкратниот светски шампион во Формула 1 Михаел Шумахер, Мик, ја забележа својата прва победа во европската Формула 3 на патеката...