мигрант

Пронајдени се 27 резултати на тема „мигрант“
Вести

Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа: Сакаше да влезе на брод, сите му се смеат (ВИДЕО)

Мигрантите на различни начини гледаат да стигнат до Европа, па така еден е снимен во многу ентузистички обид. На Фејсбук кружи снимка...
Занимливости

Пола година живее заробен на аеродром, а сега открива детали од агонијата: Добивам брачни понуди, но тоа е кривично дело (ФОТО)

36-годишниот Хасан ал Контар во 2006. година ја напуштил родната Сирија и отишол да живее во Обединетите Арапски Емирати. Меѓутоа, кога...
Живот и стил

ФОТО: Беше мигрант кој се шверцувал во брод, денес е еден од најзгодните набилдани мажи кој на Инстаграм заработува цело богатство

Кога почна да објавува фотографии од своето голо истетовирано тело, 28-годишниот Хусеин Балапур стана ѕвезда на Инстаграм под името...