мигрант

Пронајдени се 27 резултати на тема „мигрант“
Хроника

И се јавило непознато лице кое и рекло дека нејзината ќерка згазила мигрант, а за да ја спаси од затвор добил вртоглава сума на пари

На 24.08.2020 во 18.05 часот, Р.Д.(78) од Скопје пријавила дека била измамена од едно лице за сума 1.400 евра и 30.000 денари. Според пријавеното, околу...
Занимливости

Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Мигрантите на различни начини гледаат да стигнат до Европа, па така еден е снимен во многу необичен обид. На Фејсбук се појави снимка...