мицкоски

Пронајдени се 143 резултати на тема „мицкоски“
Вести

Мицкоски: Власта е таа што збори за штелување на бројки на етнички заедници, тие форсираат етнички теми и го политизираа пописот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Неделен Брифинг зборуваше за пописот за кој власта...
Вести

Мицкоски: Директорот на заводот за статистика се заканува дека ќе тужи и ќе носел во затвор, во кој друга држава вака се лаже народот

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во „Неделен Брифинг“. Таму говореше за актуелни теми меѓу која и пописот....
Вести

Мицкоски: Срамота е што вакцините кои за подарок ни ги даваат владата на Заев не може да ги реализира зошто нема план

За да се случи повторно да се ослободи економијата мора политичарите да овозможат избор на граѓаните, а тоа е да им овозможат заштита...
Вести

Мицкоски: Дали Заев, со тоа што менува член на комисијата, врши директен притисок како тие во иднина да одлучуваат?

Она што е загрижувачки е тоа што Заев по линијата на помал отпор и неговиот свиткан ‘рбет, наместо во позитива да ги смени околностите...
Вести

Мицкоски во интервју за НетПрес: Заев нека распише избори ако е убеден во својот висок рејтинг, со кој се фали на своите медиуми

Во псоледниот трет дел од божикното интервју за НетПрес, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, зборува за состојбата во медиумите,...
Вести

Мицкоски: Оваа владејачка гарнитура освен што е неспособна и делува изгубено, ВМРО-ДПМНЕ на брза лента Македонија ќе ја внесе во ЕУ

Мицкоски: Оваа владејачка гарнитура освен што е неспособна и делува изгубено, ВМРО-ДПМНЕ на брза лента Македонија ќе ја внесе во ЕУ Претседателот...
Вести

Мицкоски: За случајот „Глобал“ деновиве ВМРО-ДПМНЕ ќе ги обелодени сите афери со докази, одговорност за ова мора да има

Во денешното интервју за Нетпрес, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се осврна и на актуелната тема околу ТЦ „Глобал“...
Вести

„Минатата година беше тешка за македоското земјоделството поради лажните ветувања и немањето стратегија од страна на Заев“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за интернет порталот Нетпрес, првично им посака добро здравје и многу среќа...
Вести

Мицкоски за Радио Лидер, во опуштено издание до граѓаните: Бидете во добро здравје, среќни мотивирани и успешни, славете по дома и не ги кодошете сограѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, имаше новогодишно јавување во радио Лидер, во кое лидерот на опозицијата можевме да...