МИА

Пронајдени се 15 резултати на тема „МИА“
Вести

СКАНДАЛОЗНО: Директорот на државната новинска агенција на трибина на СДСМ зборува за положбата на медиумите

Директорот на државната новинска агенција МИА, кој себеси се претставува како професионалец, беше учесник на партиска трибина на СДСМ. Да...
Вести

Мицкоски за МИА: Лидерска по приближување на ставовите, власта намерно се труди да го закочи целиот процес за јавното обвинителство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА посочува дека на власта не и одговара да се донесе законот за јавно...
Вести

„МИА прва жртва на капитулантскиот договор за промена на името, Заев мора да ги објави уставните амандмани и да покаже што се губиме“

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. -Погазена...