МИА

Пронајдени се 19 резултати на тема „МИА“
Вести

Петровска за државната агенција МИА: За нас е многу битно е да видиме деескалација од страна на Русија на терен

Во интервју за МИА, кое ќе биде објавено утре, министерката за одбрана, Славјанка Петровска, пренесува дел од дискусиите на министерскиот...
Познати

„Живот мој“ Гаги сподели емотивен момент со малата Миа – ќе се разнежните кога ќе видите што прават (ФОТО)

Гаги Џогани по се изгледа дека е во најдобри односи со неговата ќерка Луна Џогани. Тој денес на својот Инстаграм и упати емотивна порака...
Познати

Ваква цуцла нема ниту Жељко Ражнатовиќ: Ќерката на Луна Џогани живее како вистинска принцеза, дијамантите се насекаде околу неа (ФОТО)

Младата пејачка и ријалити ѕвезда Луна Џогани ужива во првиот месец во улогата на мајка откако минатиот месец се породи и на свет ја...
Вести

СКАНДАЛОЗНО: Директорот на државната новинска агенција на трибина на СДСМ зборува за положбата на медиумите

Директорот на државната новинска агенција МИА, кој себеси се претставува како професионалец, беше учесник на партиска трибина на СДСМ. Да...
Вести

Мицкоски за МИА: Лидерска по приближување на ставовите, власта намерно се труди да го закочи целиот процес за јавното обвинителство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА посочува дека на власта не и одговара да се донесе законот за јавно...
Вести

„МИА прва жртва на капитулантскиот договор за промена на името, Заев мора да ги објави уставните амандмани и да покаже што се губиме“

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. -Погазена...