миа костова

Пронајдени се 13 резултати на тема „миа костова“
Познати

Македонската водилка позитивна на вирусот на денот на својот роденден: Права Влаинка фаќа корона за да не може да части (ФОТО)

Македонската водителка Миа Костова на социјалните мрежи објави дека е позитивна на вирусот ковид-19 и дека точно знае од кој се заразила. „Чисто...
Познати

Во неможност да летува во Грција, на Миа Костова и Охрид и е море: Залез зад езерската земја со поглед… меѓу нозе (ФОТО)

Откако со развојот на мобилните телефони стана секому достапно, фотографирањето се’ повеќе и се’ почесто на сите ни станува навика....
Познати

„Со овој памет никогаш не би си го дозволила тоа“: Вака изгледаше Миа Костова со 30 килограми повеќе во бременоста (фото)

Поранешната ТВ водителка и сега успешна инфлуенсерка, Миа Костова, не оства ден без да се дружи, забавува, споделува искуства, помага,...
Вести

Водителката Миа распали по сите кои ја критикуваа Тамара поради химната: „Да ви се напљукам у тој лажен национализам“

Водителката Миа Костова преку статус на Фејсбук испрати остри пораки за сите кои ја критикуваа Тамара Тодевска бидејќи таа не го испеа...