мевлут чавушоглу

Пронајдени се 11 резултати на тема „мевлут чавушоглу“
Вести

Чавушоглу за анексијата на Крим: Меѓународната заедница мора да е едногласна против ова кршење на меѓународното право

Министерот за надворешни работи на Турција Мевлут Чавушоглу, потенцирајќи дека Турција силно го поддржува територијалниот интегритет...