метро

Пронајдени се 17 резултати на тема „метро“
Вести

МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО АМЕРИКА: Објавени вознемирувачки снимки од метрото во Њујорк каде се застрелани неколкумина (ФОТО+ВИДЕО)

Повеќе луѓе се застрелани, а пронајдени се и неактивирани експлозивни направи на метро станица во Њујорк, јавија локалните медиуми...
Вести

Од сон станаа и се спакуваа – хаос во метрото во Киев, луѓето со солзи во очите очајно бараат да заминат од градот (ФОТО)

Откако утрово рускиот претседател Владимир Путин соопшти дека одлучил Русија да покрене специјална воена операција во Донбас, социјалните...
Занимливости

Дете не сакало да ги тргне нозете од седиштето за да седнат други патници, па овој човек му одржа добра лекција (ВИДЕО)

Едно дете ја научи лекцијата на својот живот додека се возело со метро, а работата да биде позабавна и за нас останатите, една патничка...