метју палмер

Пронајдени се 18 резултати на тема „метју палмер“
Вести

Телефонски разговор Мицкоски- Палмер: Потврдено стратешкото пријателство со САД и посветеноста во исполнување на агендата поврзана со НАТО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари телефонски разговор со заменик помошник државниот секретар на САД за Европа...
Вести

Има ли информации Палмер дека Заев заминува во политичка пензија: Апелиpa дека имплементацијата на Преспанскиот договор е клучна и по изборите

Авторот на текстот нотира дека Македонија е пред предвремени парламентарни извори од чиј исход би можела да зависи динамиката на приближување...