метеор

Пронајдени се 8 резултати на тема „метеор“
Регион

Магична глетка над Хрватска – падна метеор со зелен отсјај, видеото со воодушевување ќе го гледате неколку пати

Интересен астрономски настан се случи вчеравечер на небото над Хрватска, каде според Танјуг, паднал метеор којшто можел да се забележи...
Вести

„Огнена топка“ го проби звучниот ѕид над Англија: Сe слушна силен удар на небото, граѓаните мислеа дека е земјотрес

Екстремно редок метеор познат како „дневна огнена топка“ денес го проби звучниот ѕид над Велика Британија. Луѓето во англиските провинции...