месечина

Пронајдени се 93 резултати на тема „месечина“
Занимливости

НА 93 ГОДИНИ: Возбудени како тинејџери што избегале за да се земат – Се ожени Баз Олдрин, вториот човек кој стапна на Месечината

Космонаутот и воен пилот Баз Олдрин, вториот човек кој стапна на Месечината во мисијата Аполо 11 во 1969 година, се венча со својата...
Хороскоп

Месечината е во фаза на опаѓање во следниот месец – астролозите советуваат што треба да се прави во овој период

Според астролозите, секоја фаза на Месечината има специфично значење и енергија, а од 9 до 23 ноември Месечината опаѓа. На 8-ми ноември...
Хороскоп

ПРИСТИГНУВА КРВАВА ПОЛНА МЕСЕЧИНА: За многумина ќе донесе ИСЧЕЗНУВАЊЕ на постоечките односи, а еве што МОРА ДА НАПРАВИ СИТЕ

Октомвриската полна месечина, од 9 октомври, има неколку различни имиња – месечина за лов, месечина во движење, ледена месечина, а најпозната...