мери николова буџаку

Пронајдени се 9 резултати на тема „мери николова буџаку“
Вести

Мери Николова: Некој моли за гласови, некој за лекови- Венко Филипче излажал многу други семејства како и мене за лековите за ретки болести

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците,...
Вести

Се повеќе „Шарени револуционери“ разочарани од расипништвото и неспособноста на власта, најавуваат бојкот на изборите

Изминатиов период многу поддржувачи на СДСМ, јавно ја критикуваат работата на владата на Зоран Заев. Активисти на некогашната „Шарена...
Вести

Николова Буџаку со жестоки критики до власта и Филипче: Не можам да дозволам ближните да ни умираат, а вие да уживате

Мери Николова Буџаку, долгогодишен член на СДСМ, со остри критики до состојбата во здравството. Таа во три свои статуси на социјалните...