мерџан даути

Пронајдени се 10 резултати на тема „мерџан даути“
Вести

Даути: Постои можност мојот клиент да е во ризична категорија, нејзиниот сопруг имал контакт со доктор кој е во карантин поради коронавирусот

Адвокатот Мерџан Даути реагираше во врска со информацијата на некои портали, дека денешното рочиште позната во јавноста „ТНТ“, намерно...
Вести

Даути: Последен апел за прекин на самоволието на Кривичниот суд и носење на итни одлуки со цел владеење на правото!

Адвокатот Мерџан Даути до јавноста денеска испрати последен апел за прекин на самоволието на Кривичниот суд и носење на итни одлуки...
Вести

Даути: Шпекулација е дека одбраната ја одолговлекува постапката, судот сака да ги покрие своите незаконски постапувања

Адвокатот Мерџан Даути денес се огласи со отворено писмо до јавноста. Неговото писмо го пренесуваме во целост: Во врска со денешното...