менаџер

Пронајдени се 11 резултати на тема „менаџер“
Познати

Ана Бекута му даде отказ на својот син – еве кого постави на негово место, од одлуката буквално подзина цела естрада (ФОТО)

Познатата српска пејачка Ана Бекути последните години ја менаџираше синот Игор Полиќ, но бидејќи во последно време имаше неколку деловни...
Познати

По оваа изјава на Бритни Спирс нејзиниот менаџер даде отказ – 25-те години менаџирање за пејачката останаа во минатото

Лери Рудолф, менаџерот на Бритни Спирс, поднесе оставка по 25-та година менаџирање за пејачката, откако таа пред судот изјави дека била...
Познати

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Аркан бил менаџер на најпознатата српска група – никому не му давал да влезе без карта, ова е вистината!

Жељко Ражнатовиќ Аркан бил и менаџер на најпопуларната југословенска група „Пилоти“. Зоран Кики Лесендриќ, рок-музичар, композитор,...