меѓународен сојуз

Пронајдени се 58 резултати на тема „меѓународен сојуз“
Вести

Фросина Ременски ослободена од обвинение за „Меѓународен сојуз“: Јасна Мандиќ доби 4 години затвор, таткото на Боки 13 осуден на условна казна

Кривичниот суд – Скопје денеска ја објави пресудата за предметот „Меѓународен сојуз”, каде првообвинет се Бојан Јовановски – Боки...
Вести

Кога Боки 13 ќе спомне функционер на СДСМ, судијката го прекинува: Тој, сепак, откри детали од комуникацијата со некогашните сопартијци

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 денес ги има своите завршни зборови пред судот во својата одбрана за случајот „Меѓународен сојуз“. Но,...
Вести

Завршни зборови на суд: Боки 13 не можел да измами бизнисмен, а татко му заработувал од продажба на јаболки – тврди адвокатот

На денешните завршни зборови во кривичниот предмет „Меѓународен сојуз“ во Основниот Кривичен суд Скопје, адвокатот Сашо Дуковски...
Вести

Јовановски нема да се брани додека не му биде вратен мобилниот, тврди дека таму има важни комуникации со политичари

Бојан Јовановски и неговиот бранител нема да ја даваат одбраната во случајот „Меѓународен сојуз“ се додека не му биде вратен мобилониот...
Вести

Бизнисменот Мицевски за „Меѓународен сојуз“: Ми беше кажано дека зад проектите за домови за стари лица стои Владата

Бизнисменот Силјан Мицевски, сопственик на компанијата ,,Пелистер”, на денешното сослушување на рочиштето за случајот „Меѓународен...
Вести

Николоски за случајот „Меѓународен сојуз“ и Царовска: Тоа се истите бандити од криминалната шема на чело со Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски запрашан за коментар околу скандалот со Мила Царовска и Меѓународниот сојуз на...