медицински персонал

Пронајдени се 27 резултати на тема „медицински персонал“
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Велес: Ненад Коциќ и СДСМ молчат за злоупотребата на медицинскиот персонал од Инфективното одделение за партиски цели среде изборна кампања

Ненад Коциќ и СДСМ, 24 часа молчат по злоупотребата на медицинскиот персонал од Инфективното одделение во текот на нивното работно време,...
Регион

Ново правило за невакцинирани здравствени работници во Србија: Тие можат да се вратат на работа со ПЦР тест на свој трошок

Сите здравствени работници и медицински персонал кои не биле вакцинирани ќе треба да направат PCR-тест за коронавирус пред да се вратат...
Вести

Медицинскиот персонал да не се вакцинира со „Астра Зенека“, вели претседателот на Светската медицинска асоцијација

Претседателот на Светската медицинска асоцијација, Франк Улрих Монтгомери, смета дека медицинскиот персонал не треба да се вакцинира...