мечка

Пронајдени се 41 резултати на тема „мечка“
Занимливости

Очите ве лажат, ова не е поларна мечка: Ако сте љубител на кучиња, ова видео ќе ве расположи до максимум (ВИДЕО)

Рејчел Лин МекГинис, сопственичка на салон за средување на кучиња, своето милениче, пудлата Бижу, ја претвори во изгледот како поларна...
Живот и стил

Се заледил од страв: Снимал документарец за мечки, а потоа подивеното животно дошло премногу блиску (ВИДЕО)

Гордон Букенен, шкотски вљубеник во природата и дивите животни остварил контакт со поларна мечка, поблизок од тоа што можел и да помисли. Имено,...
Занимливости

Богаташка од Лондон наиде на низа критики – Крзнена бунда и шише шампањ за да се фотографира со мечка (ФОТО)

Девојка станала предмет на исмевање и сериозни критики на социјалните мрежи откако објавила фотографија на која позира со мечка и шише...