мавровка

Пронајдени се 21 резултати на тема „мавровка“
Вести

Случајот „Фонтана“ налик „Космос“: Треба ли да се уапси градоначалникот што легализирал времен објект како траен објект?

Денеска треба да продолжи уривањето на објектот пред трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје. До доцна во текот на вчерашниот ден тие...
Вести

Николовска: Дали да очекуваме пренос во живо за рушење и на другите дивоградби низ Македонија? Си ги знае власта кои се!

Гужва под мостот кај Мавровка, сообраќајот споро се одвива, семафорите не работат, полицајци-сообраќајци регулираат сообраќај, плус...
Вести

МИСТЕРИЈАТА КОНЕЧНО РЕШЕНА: Еве кој е сопственикот на дивоградбата кај Мавровка кој власта го бараше и преку оглас

Денеска (01.09.2020) СВР Скопје- Единица за економски и компјутерски криминал до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава...
Скопје

Да не беше срамно, ќе беше смешно: Надлежните не можат да го најдат сопственикот на дивоградбата кај ТЦ Мавровка

Засега безуспешен обидот на Општина Чаир преку весници да го најде инвеститорот на дивоградбата кај ТЦ Мавровка. Иако е поминат половина...