матка

Пронајдени се 39 резултати на тема „матка“
Скопје

Стојановски: Граѓаните нема да му ја доделат довербата повторно на Шилегов поради катастрофалната состојба во која ја остави Матка и Скопје!

Сакам од тука, од бисерот на градот Скопје Долна Матка да му порачам дека граѓаните на Скопје и Сарај нема да му ја доделат довербата...
Вести

Манастирот „Успение на пресвета Богородица“ во Матка се подготвува за празникот согласно мерките за заштита од Ковид-19

На 28 август православните христијани го одбележуваат празникот Успение на пресвета Богородица, еден од најголемите празници посветен...