маски

Пронајдени се 140 резултати на тема „маски“
Регион

Маските се задолжителни на одредени места и во наредните 14 дена: Во Црна Гора продолжени мерките против Ковид-19

Епидемиолошките мерки, задолжително носење заштитни маски во здравствените установи, колективните центри и јавните превозни средства,...
Вести

ОФИЦИЈАЛНО: Децата нема да носат маски во училиште, нема да се бараат сертификати на отворен дел од угостителски објекти

Главниот координативен кризен штаб за справување со КОВИД-19 (ГККШ) на денешната седница одлучи да ја прифати препораката на Комисијата...
Вести

Комисијата за заразни болести денеска не дискутирала за маските во училиштата, предлага нова методологија за епидемиолошкиот ризик!

Комисијата за заразни болести не дискутирала за носењето заштитни маски во училиштата на денешниот состанок, на кој предложила нова ...
Вести

Комисијата за заразни болести утре ќе разговара за задолжителното носење маски во училиштата – ќе премине ли оваа мерка во право на избор на родителите?

Дали задолжителното носење маски во училиштата ќе премине во право на избор на родителите? Ова е една од точките за кои ќе се разговара...