маска

Пронајдени се 87 резултати на тема „маска“
Вести

Хаос во авион бидејќи дете не носело маска: Откажан летот за Торонто, таткото тврди дека екипажот бил агресивен (ВИДЕО)

Летот на канадската нискобуџетна авиокомпанија Вестџет од Калгари до Торонто е откажан, а полицијата е повикана на местото на настанот...
Занимливости

Ја заборавил заштитната маска дома, поради начинот на кој се снашол да влезе во маркет е хит на социјалните мрежи: „Што е сигурно, сигурно е“

Заштитните маски стануваат сè поголема норма во нашиот секојдневен живот, а во многу трговски центри не можете да влезете без нив. Дека...