маска

Пронајдени се 108 резултати на тема „маска“
Живот и стил

Дами, кога ќе дознаете колку е корисна оваа маска против врчки, никогаш нема да платите скап третман

Лененото семе во оваа маска придонесува лековити својства на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и ви го враќа младешкиот...
Живот и стил

НАПРАВЕТЕ МАСКА ЗА НЕГА НА ЛИЦЕ И ТЕЛО ОД ТАЛОГОТ ОД КАФЕ! Искористете го црниот пијалок наместо козметички препарати

Маската и пилингот од меленото кафе многу брзо ќе ја освежат зрелата, уморна кожа и ќе ја стимулираат нејзината циркулација, а лесно...
Живот и стил

НАПРАВЕТЕ САМИ МАСКА ЗА МРСНА КОЖА И ОТСТРАНУВАЊЕ НА НЕЧИСТОИИТЕ Само овие три состојки од кујната ќе ви дадат блескаво лице

Повеќе не мора да трошите пари на скапи подготовки Ако имате мрсна кожа на лицето склона кон акни, ова е идеалната маска за вас. Комбинацијата...