масакр

Пронајдени се 15 резултати на тема „масакр“
Вести

Зошто овој јунак денес никој не го знае? „Нема потреба повеќе да ни доаѓате во помош, ќе изгинеме за Македонија!“

Се ближи годишнината од грозоморниот масакр кај Вејце каде осуммина бранители маченички си го дадоа животот во одбрана на суверенитетот...
Регион

НЕЗАПАМТЕН МАСАКР- ЧЕТИРИКРАТНО УБИСТВО И САМОУБИСТВО: Ова е полицајката која ги уби родителите и браќата, па се самоуби (ФОТО)

Косовското обвинителство го потврди инцидентот што се случи денеска околу пладне во градот Гњилане, во источно Косово и информира дека...
Вести

Америка се сеќава на масакрот на Велигден: Ја убил својата мајка, братот и осум деца- крвта течела во подрумот (ФОТО+ВИДЕО)

Џејмс Урбан Руперт, 84 годишниот е еден од најлошите американски масовни убијци. На Велигден во 1975 година во куќата на својата мајка во...