мартинијан кириловски

Пронајдени се 12 резултати на тема „мартинијан кириловски“
Музика

Вистина е дека Мартинијан има хит: Заслужена награда за младиот талент, еве што истакнува по успехот на „Макфест“

Повеќе години, КУРИР пишува за работата и талентот на македонскиот пејач Мартинијан Кириловски. Секогаш сме поддршка за младите таленти,...
Познати

Таа се појави на мотор во секси облека, но нашиот Мартинијан е непобедлив: Македонецот влезе во полуфинале, ајде да го поддржиме

Мартинијан Кириловски продолжува со одличните настапи на „Ѕвездите на Гранд“. Во борбата за влез во полуфиналето тој по којзнае кој...
Познати

Никој не добил повеќе комплименти од Карлеуша: Мартинијан со одличен настап, Јелена со порака до Македонија (ВИДЕО)

На талентираното момче кое ја претставува Македонија на „Ѕвездите на Гранд“ се чини дека на патот кон успехот ништо не може да го запре. Така...
Познати

Со пеењето ја освои публиката, а со изгледот ја освои Карлеуша која го нарече “секси“: Мартинијан оди понатаму!

Мартинијан Кириловски помина понатаму, во следниот круг на „Ѕвездите на Гранд“. Тој ги испеа песните „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ...