марш

Пронајдени се 24 резултати на тема „марш“
Вести

Голем протестен марш за чист воздух во петок: Да кажеме НЕ на 3500 смртни случаи годишно директно поврзани со аерозагадувањето

Поголем број организации на 29 ноември, петок, организираат протестен марш кој ќе се одржи пред Министерството за животна средина и просторно...
Вести

„Комитите“ од институциите побараа правда за Саздовски за никогаш да не се повторат убиства по македонските улици

Правда за прерано починатиот член на „Комити“, 21-годишниот Никола Саздовски, кој по неколкудневна кома предизвикана по физичкиот напад...