марко живиќ

Пронајдени се 6 резултати на тема „марко живиќ“
Познати

Прва фотографија на водителката на „Практична жена“ по семејната трагедија – животот мора да продолжи понатаму… (ФОТО)

Поранешната сопруга на српскиот актер Марко Живиќ, Наташа Павловиќ му се врати на секојдневниот живот по големата трагедија која ја...
Познати

Исполнета големата желба на српскиот актер – во ковчегот засекогаш со него ќе го носи овој детаљ од кој многумина занемеа

Српскиот актер Марко Живиќ беше погребан пред два дена на новите гробишта во Белград. Претходно беше одржана и комеморација за овој...
Познати

Водителката на „Практична жена“ едвај се прости од поранешниот сопруг, откако преку медиумите дозна за трагедијата која го снајде актерот

Вистинските љубители на театарската и на филмската уметност во регионот се’ уште се во шок по смртта на 49-годишниот актер Марко Живиќ. Глумецот...