Марко Верати

Пронајдени се 14 резултати на тема „Марко Верати“
Познати

Марко очајно се трудел да го сокрие заносното тело на својата сопруга: Сите момци на грчката плажа гледале во неа (ФОТО)

Фудбалерот Марко Верати и неговата сопруга Џесика Аиди станале сензација на плажа на Миконос. Фудбалерот минатата година љубовта со...
Фудбал

ОТКАКО БЕА ПОРАЗЕНИ ОД МАКЕДОНИЈА: Молба од Верати до навивачите да не ги навредуваат италијанските репрезентативци

Марко Верати побара од италијанските навивачи да не ги навредуваат играчите на репрезентацијата. Избраниците на Роберто Манчини пред...
Познати

ВИСТИНСКА БОМБА: Нејзиното момче играше финале, а таа го прославуваше 30-от роденден – свршеницата на Верати обожува да носи танга (ФОТО)

Додека вчера нејзиното момче Марко Верати го играше финалето на ЕП 2020, таа го прославуваше својот роденден. Згодната и сексапилна манекенка...
Познати

Ѕвездата на ПСЖ ги остави жената и децата за оваа секси келнерка- нејзините гради и испаднаа од бикинито додека фудбалерот спиеше

Марко Верати се опуштил на плажа, а папараците веднаш го забележале тоа. Откако заврши сезоната, најголемите фудбалски ѕвезди разотидоа...
Фудбал

Ѕвездата на ПСЖ и италијанската репрезентација бил толку многу пијан што полицијата му помогнала да излезе од автомобилот

Ѕвездата на францускиот шампион ПСЖ и италијански репрезентативец, Марко Верати бил уапсен ноќта помеѓу вторник и среда поради возење...