марко милјковиќ

Пронајдени се 21 резултати на тема „марко милјковиќ“
Познати

СЛАВЕЊЕ ВО ДОМОТ НА ЛУНА И МАРКО: Споделија радосни вести, а честитки пристигнуваат од сите страни (ФОТО)

Луна Џогани и Марко Миљковиќ денеска слават годишнина од свршувачката. Луна радосната вест ја сподели на социјалните мрежи, а под објавата...
Регион

„Гледам само лешеви, чудно ми е кога ќе видам жив човек“ – соработникот на Беливук бил опседнат со убивање

Бојан Хрватин, заштитениот сведок во процесот против екипата на Веља невоља раскажува дека Марко Миљковиќ, еден од најблиските соработници...
Познати

Објави и видео: Марко откако дозна дека Луна се породила ја лупа главата во орман, а тоа што го прави Гаги е вистински хит (ВИДЕО)

Ријалити ѕвездата и пејачка Луна Џогани се породи на 15 јуни и на свет ја донесе ќеркичката Миа Миљковиќ. Најсреќниот момент во животот...
Познати

„Благодарам љубов“: Марко Миљковиќ се огласи прв пат откако стана татко – ги разнежни сите со оваа порака која ја упати до Луна! (ФОТО)

Луна Џогани денеска се породи и на свет ја донесе малата Миа. Марко Миљковиќ, сопругот на Луна и веќе новопечениот татко на малата Миа...
Познати

Луна Џогани и Марко Миљковиќ подготвени за тајна венчавка – парот денеска на интимна церемонија ќе го кажат судбоносното „ДА“

Денес, Луна Џогани и Марко Миљковиќ ќе го кажат судбоносното „ДА“. Популарниот пар денес ќе изврши црковна и општинска венчавка, но...
Познати

Објави фотографија од двете во креветот: Свршеникот на Луна Џогани со емотивна фотографија од пејачката и неродената ќеркичка

Марко Миљковиќ сподели фотографија од својата свршеница Луна Џогани на својот Инстаграм профил со што ги разнежни фановите. Имено станува...
Познати

Откако се откри кога ќе се венчаат Луна и Марко, во јавноста излезе друга шокантна вест – Луна ќе се откаже од презимето Џогани ?

Откако медиумите добија информација за венчавката на Луна Џогани и Марко Миjковиќ, која е закажана за во март, се огласи таткото на победничката...
ТВ и Филм

(ВИДЕО) Анабела проговори за мајката на Марко, тој порача: „Мојата мајка никогаш не би се однесувала кон Луна така“

Едно од поинтересните прашања во емисијата „Прашања на гледачи“, беше упатено за Анабела Атијас. -Анабела, секогаш потенцираш дека...