Марко Миљаковиќ

Пронајдени се 5 резултати на тема „Марко Миљаковиќ“
Познати

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ПЕЈАЧКАТА – Луна Џогани и Марко Миљковиќ завиени во црно, ненадејната смрт ги остави неспремни (ФОТО)

Почина мајката на Марко Миљковиќ, како и свекрвата на Луна Џогани. Како што пишуваат српските медиуми таа починала ненадејно во текот...
Познати

Се снимаа додека купуваа мебел за станот кој чини цело богатство – кога Луна се одлучи за овој детаљ во спалната соба, Марко и го забрани

Младата пејачка Луна Џогани заедно со својот свршеник Марко Миљковиќ започнаа да го опремуваат својот стан, а сето тоа го споделија...
Познати

Младенците не носат бурми: Сега е откриена причината зошто Луна и Марко не ги ставаат прстените, на многумина ова им е чудно

Познатиот пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ во неделата на 16 мај се венчаа тајно во присуство само на кумовите, но сепак медиумите ги...