Марко Асенсио

Пронајдени се 21 резултати на тема „Марко Асенсио“
Фудбал

Познат наследникот на седмицата на Роналдо: Капитенот Рамос откри кој фудбалер ќе ја има таа чест во Реал Мадрид (ФОТО)

Кристијано Роналдо го напушти Реал Мадрид, со што се заврши една ера во најтрофејниот клуб во Европа. Роналдо премина во Јувентус и остави...
Фудбал

Ѕвездата на Реал по финалето спиел со Дуа Липа, а неколку дена пред имал бурна ноќ со манекенката која обожува да се слика по танга

Откако медиумите на големо пишуваа дека ѕвездата на Реал Мадрид веднаш по завршувањето на Лигата на шампионите спиел со пејачката Дуа...