марко арнаутовиќ

Пронајдени се 7 резултати на тема „марко арнаутовиќ“
Фудбал

Се огласи и Арнаутовиќ по срамните провокации: Немаше расистички зборови кон Алиоски, по мечот разговаравме и ја расчистивме работата

По постигнатиот гол, Марко Арнаутовиќ наместо да му се израдува на погодокот, тој се нафрли со пцовки кон Езгјан Алиоски. Арнаутовиќ...
Фудбал Познати

Во креветот се смири, но на теренот не: Фудбалерот кој го пцуеше Алиоски има вистинска „мачка“ крај себе, особено обожува да носи танга

Репрезентативецот на Австрија, Марко Арнаутовиќ вчера и денеска е во центарот на вниманието на целиот регион, особено во Македонија...