марк цукерберг

Пронајдени се 27 резултати на тема „марк цукерберг“
Познати

На Инстаграм ја следат 7,3 милиони луѓе, а за Фејсбук не сака ни да чуе: Актерката студирала заедно со Марк, но еве што му замерува

Натали Портман откри зошто никогаш нема да има профил на Фејсбук иако студирала кај неговиот основач Марк Цукерберг. Иако на Инстаграм...
Познати

Богатството расте на товар на коронавирусот: Оваа споредба најдобро покажува колку “тежи“ најбогатиот човек на светот

Богатството на Марк Цукерберг изнесува неверојатни 70 милијарди долари, но ако сака да го престигне најбогатиот човек на светот, му требаат...