марјан ристески

Пронајдени се 34 резултати на тема „марјан ристески“
Вести

Ристески: Гасификацијата започна како проект на ВМРО-ДПМНЕ и ќе заврши како реализиран проект од страна на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот градоначалник на Прилеп и актуелен претседател на комисијата за локална самоуправа Марјан Ристески на својот Фејсбук...
Вести

СДСМ нарача, обвинителство испорача: Кривична за Ристески, а се молчи  скандалите Рекет 2, Инсулин и Аферата Кеш

И додека власта молчи за скандалите кои секојдневно се во центарот на вниманието во јавноста СДСМ нарачува, а обвинителството испорачува...
Вести

Ристески: Поминаа 18 години од крвавиот масакр на Карпалак, ова е денот кој буди спомени, денот на кој им оддаваме почит на загинатите борци

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со крвавиот масакр на Карпалак...