маријана петир

Пронајдени се 12 резултати на тема „маријана петир“
Вести

Мицкоски на средбата со Петир: Владата на Заев покажа дека не умее да затвара прашања во полза на земјата, туку отвора проблеми и спорови кои ја одведоа земјава во ќорсокак

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот...
Вести

Петир: Неприфатливо е да се менува Уставот и името на Македонија, народот треба да каже дали ја прифаќа оваа уцена

Европарламентарката од Хрватска, Маријана Петир, во интервју за хрватскиот портал „Народ.хр“ ја искритикува Европска унија за оставањето...