Марија Захарова

Пронајдени се 14 резултати на тема „Марија Захарова“
Вести

Захарова: Одговорот на јапонските власти на ситуацијата на крузерот „Дајмонд принцес“ е несистематски и хаотичен

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова изјави дека реакцијата на јапонските власти на ситуацијата...