ману

Пронајдени се 27 резултати на тема „ману“
Вести

Пендаровски: Македонска академија подразбира дека таму нема академици Албанци, затоа треба да се смени името на МАНУ

Кандидатот за претседател на државава, кој е поддржан од владеачките партии, Стево Пендаровски, вели дека МАНУ како и имињата на другите...
Вести

Таки Фити говореше дека Уставот не смее да се менува, сега вели дека мора да проголтаме едно горчливо апче и да прифатиме промена

Договорот за промена на името за севкупна постигнат меѓу премиерите на Република Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, а...